4AM


4AM

4AM/Fórum pro architekturu a média je občanské sdružení a otevřená platforma experimentálních přístupů a různorodých aktivit týkajících se architektury, urbanismu, městského prostoru, současného umění a umění nových médií. V tomto mezioborovém rámci jsou za účasti odborné i široké veřejnosti formou otevřených diskuzí, mezinárodních workshopů, přednášek, výstav a akcí ve veřejném prostoru artikulovány a kriticky zkoumány aktuální kulturně-společenské fenomény a související problémy a otázky. Sdružení v současnosti provozuje variabilní kulturní prostor PRAHA/Fórum pro architekturu a média ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně.

 

Sdružení 4AM vzniklo v Brně v roce 2010 s cílem rozvoje mezioborové spolupráce a diskuze na poli architektury, urbanizmu a umění nových médií. Mezi léty 2011-2012  provozovalo brněnskou Galerii architektury a v následujících dvou letech kulturní centrum na Rosické ulici v Brně. Ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně od října 2014 provozuje variabilní kulturní prostor s galerijní kavárnou PRAHA (Husova 18, Brno), kde navazuje na svou předchozí odbornou činnost. Součástí prostoru je veřejná knihovna s odbornými publikacemi a periodiky o současné architektuře, designu a umění. Jako přednáškový a výstavní prostor je PRAHA dějištěm odborných přednášek architektů a teoretiků, uměleckých intervencí, workshopů, happeningů a sympozií. Jsou zde pořádány koncerty elektronické, improvizované a soudobé klasické hudby, taneční improvizace či autorské a experimentální divadlo.

 

 

 

 

 

 

 

Samotné sdružení 4AM tvoří: Barbora Šedivá, Šárka Svobodová, Klára Eliášová, Soňa Borodáčová, Prokop Holoubek, Jaroslav Sedlák, Marek Svoboda, Petra Šebová, Eva Magnusková, Jakub Kopec, Petra Hlaváčková, Lucie Valdhansová, Tomáš Hlaváček, Roman Čerbák, Ladislav Mirvald, The Rodina a další spolupracovníci.

 

Foto Archiv 4AM

 

Zdůvodnění poroty

4AM je platforma na propojování architektury a jiných oborů, zabývá se soustavně propagací architektury, pořádá různorodé aktivity tematizující architekturu a zároveň stojí i za brněnským kulturním prostorem PRAHA. Jejich nasazení s pořádáním akcí, workshopů, přednášek, diskusí, výstav a akcí ve veřejném prostoru vzbuzuje obdiv a za jejich neutuchající zájem si zasluhují ocenění. Vytváří prostor pro otevřenou společnost a zasahují se za její rozvoj a to nejen v Brně.

 

Představení díla

Platforma 4AM dosud uskutečnila řadu projektů, jenž se staly výraznou součástí kulturního dění v Brně, jako např. Umění a osvobození. Evropa 1943-1967: Lidé revoltující, výstava Kompaktní město, Urban divan, výstava Zabij svého Fuchse: Psychoanalýza současné brněnské architektury, REthinking Media Arts in C(K)ollaborative Environments, Expozice jednoho projektu, Move the City a další. Dvě z výstav 4AM byly součástí instalace Asking architecture v pavilonu České a Slovenské republiky na 13. Bienále architektury v Benátkách v roce 2012.

 

 

 

 

 

 

 

 

4AM akce ve veřejném prostoru, foto Archiv 4AM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4AM Rosicka, foto Archiv 4AM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4AM Galerie architektury, foto Archiv 4AM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRAHA 01, foto Archiv 4AM

 

Kontakt:
4AM, z.s.
forum4am@gmail.com
historie / http://www.forum4am.cz

 

PRAHA / Fórum pro architekturu a média
http://www.prahavbrne.cz
prahavbrne@gmail.com

 

 

 

 

 


Více

Copyright © Všechna práva vyhrazena. 1996-2019 ABF a.s. PVA a.s.   PVA EXPO, a.s.   Kontakty   Ochrana osobních údajů

Publikování nebo další šíření obsahu je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.
Provozovatel neručí za správnost údajů uváděných jinými firmami.